Sesja ciążowa Warszawa
sesja_noworodkowa_nowy_dwor
Sesja_dziecieca_Nasielsk_01

REZERWACJA SESJI

Na sesję umawiamy się telefonicznie lub mailowo. Po ustaleniu daty proszę o przesłanie na konto zadatku w wysokości 100 zł lub 50 zł w wypadku mini-sesji, po czym następuje rezerwacja terminu. Jeśli zaistnieją sytuacje uniemożliwiające przybycie na sesję, proszę o kontakt, wówczas przełożymy spotkanie na odpowiadający Państwu termin.
W dniu sesji należy dokonać reszty płatności, natomiast opłatę za dodatkowe ujęcia i produkty wnosicie przy ich odbiorze.
Numer konta: 54 1030 0019 0109 8518 0484 5273 Żaneta Żmuda-Kozina
BLIK na nr tel. 605083646

W związku z tym, że przeglądając moją stronę, spodobały Wam się moje zdjęcia i właśnie dlatego chcecie się spotkać ze mną na sesji, standardowo umieszczam w moim portfolio (w galeriach na stronie) 2-3 zdjęcia z każdej sesji. Dzięki nim, kolejne osoby będą widziały nowe piękne zdjecia, plenery, aranżacje i progres w mojej obróbce. Jeśli nie zgadzacie się na publikację, bardzo proszę o zgłoszenie tej informacji w dniu sesji. Nie niesie to za sobą żadnych konsekwencji, po prostu chciałabym wiedzieć wcześniej, żeby nie umieścić zdjęcia bez zgody.

Informuję również, że nie ma możliwości otrzymania nieobrobionych zdjęć z sesji. Otrzymujecie wyłącznie zdjęcia, które wybierzecie i za których obróbkę zapłacicie. Będą one przygotowane w postaci wyretuszowanych plików cyfrowych i odbitek 15×23 cm, a w niektórych pakietach zostaną umieszczone w ślicznych pamiątkowych albumach.

Sesja_kobieca_Warszawa_11
sesja_z_psem_Pomiechowek_01

PRZYGOTOWANIE DO SESJI

To bardzo ważny aspekt każdej sesji. To, jaki będzie efekt końcowy naszej wspólnej pracy, zależy zarówno ode mnie, jak i od Państwa. Przygotowanie garderoby, makijażu i fryzury, jest równie ważne, jak obsługa aparatu, czy programu do obróbki zdjęć. Dlatego warto odpowiednio się do tego przygotować. 

STRÓJ. Najczęściej przed sesją ustalamy kolory i rodzaj garderoby. Do sesji ciążowych mam własne piękne suknie i dodatki, które użyczam przyszłym mamom, by czuły się podczas sesji szczególnie wyjątkowo. Do sesji rodzinnych, dziecięcych i kobiecych przygotowujecie się sami. Niezmiennie numerem jeden jest klasyczny zestaw: dżinsowe spodnie i biała koszula. Koszula może być elegancka z kołnierzykiem lub T-shirt. Idąc tym tropem możemy zmieniać kolorystykę spodni i góry, ale pamiętajmy, by wszystko ze sobą dobrze grało i żebyście wspólnie do siebie pasowali. Unikamy w garderobie napisów, wzorów i wyraźnych znaków, które skupiają na sobie uwagę. Nie bójmy się kolorów! Na zdjęcia letnie można przygotować garderobę w kolorach ziemi (żółcie, musztarda, zieleń, szarości i beże), ale też kolory związane z aktualnie kwitnącymi kwiatami. Na sesje w lawendzie i wrzosach ubieramy fiolety, róże, biele, szare zielenie; do słoneczników i nawłoci pasują wszelkie żółcie, pomarańcze, beże, zielenie i brązy. Podczas letnich zdjęć dobrze wyglądają zwiewne sukienki, podczas zimowych, wełniane swetry i chusty. O konkretach warto porozmawiać tuż przed sesją, by dobrać odpowiedni styl do warunków i miejsca.

MAKIJAŻ. Należy o niego zadbać, gdyż na zdjęciach widać niedoskonałości na skórze, cienie pod oczami i przebarwienia. Kiedy przykryjemy je warstwą pudru, łatwiej jest wyretuszować wyraźne niedoskonałości podczas obróbki. Profesjonalny makijaż fotograficzny wykona większość makijażystek. Jeśli nie znacie takiej osoby, z przyjemnością podzielę się kontaktami do profesjonalistek, które często malują moje klientki. Pamiętajcie, że sesja zdjęciowa nie jest wydarzeniem codziennym, dlatego wyraźne podkreślenie oczu, ust, czy kości policzkowych, doda kobiecie urody i pewności siebie. Na sesji będziecie się czuły zdecydowanie lepiej w dobrze zrobionym makijażu, niż bez niego, myśląc, że tu i tam macie zmarszczkę… Wasze samopoczucie wyraźnie będzie widać na zdjęciach. A to jest najważniejsze.

FRYZURA. Podobnie jak w przypadku makijażu, ładnie zrobiona fryzura upiększa i dodaje pewności siebie. Długowłose panie pięknie wyglądają w rozpuszczonych włosach z lokami opadającymi na ramiona. Do sesji często wypożyczam wianki, które wspaniale pasują do rozwianych włosów. Dziewczynkom też warto rozpuścić włosy i nakręcić je wcześniej na papiloty, by wyglądały niecodziennie i były z tego powodu zadowolone. Nic tak nie uszczęśliwia małych dam, jak możliwość zaprezentowania przed obiektywem pięknej sukienki i rozwianych loków.

Sesja_kobieca_Warszawa_02
Sesja_dziecieca_Lomianki_04
dzień_babci

SESJA NOWORODKOWA

Zdjęcia noworodkowe są cudowną pamiątką zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka, które przecież tak szybko rośnie… To szczególny rodzaj sesji, który wymaga od rodziców szybkiej decyzji, gdyż wykonujemy ją w pierwszych dniach życia maluszka. Dlatego najlepiej umawiać się na takie zdjęcia, gdy mama jest jeszcze w ciąży. Na podstawie przewidywanego terminu porodu mogę wstępnie zarezerwować dzień sesji, a po narodzinach ostatecznie potwierdzamy rezerwację. Sesję najczęściej umawiam do 15 dnia życia, dziecko w tym okresie jest najbardziej plastyczne, dużo śpi i wciąż pamięta pozy, które przybierało w łonie mamy. Ale bywa i tak, że fotografuję starsze dzieci, które z różnych powodów nie mogły wcześniej do mnie trafić. Granicą wieku sesji noworodkowej jest 4 tydzień życia. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego najwięcej zdjęć noworodkowych wykonuje się podczas snu. Otóż maluszki wtedy można ułożyć w rozmaite, bezpieczne dla nich pozycje, na których wyglądają niezwykle słodko. Trudno uzyskać taki efekt z nieśpiącym dzieckiem, które się wierci i macha rączkami i nóżkami. Na usypianie maluchów mamy swoje sposoby ale im dziecko młodsze tym jest to łatwiejsze.

Sesje noworodkowe są bardzo czasochłonne, potrafią trwać nawet ponad 4 godziny, przy czym robienie zdjęć to tylko chwila, najwięcej czasu zajmuje usypianie i uspokajanie maluszka, przebieranie i wyciszanie, by jak najbardziej zminimalizować stres wynikający z nietypowych warunków. Standardowa sesja trwa zwykle 2-3 godziny. W tym czasie rodzice dostają do swojej dyspozycji osobny pokój, w którym mogą spokojnie nakarmić, przewinąć i uspokoić szkraba. Sesję robię w Pomiechówku w studiu przygotowanym na wizytę maleństwa, czystym i odpowiednio nagrzanym. Do dyspozycji mam wiele różnych ubranek, opasek, owijek i akcesoriów dla dziewczynek i chłopców o różnej wadze urodzeniowej. Na sesji dużą wagę przykładam do bezpieczeństwa. Ukończyłam w tym celu specjalistyczne kursy pozycjonowania noworodków i bezpieczeństwa podczas sesji.

Gotowe zdjęcia zaprezentuję Wam w ciągu około 2-3 tygodni od sesji. Będą one przygotowane w postaci pięknie obrobionych i wyretuszowanych odbitek w formacie 15×23 cm. Nie musicie się domyślać, jak będzie wyglądać gotowe zdjęcie Waszej pociechy. Po spotkaniu dostaniecie już Wasze zdjęcia i możecie zamówić dodatkowe odbitki, albumy, obrazy i inne produkty z wizerunkiem Waszego Szczęścia.

Sesja_noworodkowa_Warszawa_10
Sesja_noworodkowa_Legionowo_14
Sesja_noworodkowa_Nowy_Dwor_Maz_01

NAJLEPSZY TERMIN NA SESJĘ

Osobiście uważam, że każdy termin jest dobry, zależy jednak jaką sesję mamy zrobić. 

SESJA CIĄŻOWA. Najlepiej wykonać ją miedzy 7 a 8 miesiącem ciąży. Brzuszek jest już wyraźnie widoczny i zaokrąglony a przyszła mama dobrze się czuje i kwitnąco wygląda. Oczywiście można zrobić takie zdjęcia również w późniejszym terminie, lecz dla komfortu rodziców warto pomyśleć o tym wcześniej.

SESJA NOWORODKOWA. Robimy ją gdy malec ma kilka dni (zwykle między 8 a 14 dniem życia). W tym okresie głównie śpi, co pozwala nam na uzyskanie pięknych ujęć. Śpiące dziecko jest spokojne, dzięki czemu łatwo i bezpiecznie można je ułożyć w pozycjach, w których będzie wyglądać słodko i niestandardowo. Po dwóch tygodniach maluszki zaczynają gwałtownie prostować rączki i nóżki, pojawia się u nich trądzik spowodowany zmianami hormonalnymi, co utrudnia przeprowadzenie sesji i późniejszą obróbkę zdjęć.

SESJA NIEMOWLĘCA. Chcąc dokumentować kolejne tygodnie życia dziecka warto wykonywać zdjęcia w określonych okresach. 4-5 miesiąc – maluch swobodnie leży na brzuszku i reaguje na nasze zachowanie; 8-9 miesiąc – maluch zaczyna siadać bez pomocy i próbuje się przemieszczać; 11-12 miesięcy – maluch staje na nóżkach i stawia pierwsze kroki. Warto zrobić w tym czasie sesję urodzinową, na której podkreślimy ten wyjątkowy jubileusz.

SESJA DZIECIĘCA I RODZINNA. Zdjęcia ukazujące rozwój naszych pociech, to najpiękniejsza pamiątka, jaką możemy sobie zafundować. Z taką myślą stworzyłam mój autorski projekt „4 pory roku”. Fotografuję Wasze pociechy przez cały rok! Zaczynam zimą (styczeń, luty, lub marzec), potem wiosną, gdy kwitną już drzewa i kwiaty na łąkach, następnie latem, w makach, słonecznikach, nad wodą lub podczas skakania po belach słomy i na koniec w kolorowych liściach jesieni… Czasem zaczynamy dopiero wiosną a ostatnie zdjęcia robimy w listopadzie, gdy spadnie śnieg. W ten sposób powstaje niesamowity projekt, którego zwieńczeniem jest kalendarz z wybranymi zdjęciami. Dzieci mają piękne zdjęcia, którymi cieszycie się również w kolejnym roku.
Oczywiście sesje dziecięce i rodzinne robię też niezależnie od projektu „4 pory roku”. Można się na nie umawiać w każdym miesiącu, kiedy tylko macie ochotę.

Sesja_narzeczenska_Pomiechowek_02
sesja_wielkanocna
sesja_ciazowa_zimowa_04

MIEJSCE SESJI

Nie będę ukrywać, że najbardziej lubię plenery i znam wiele cudownych miejsc, o których nawet nie śniliście. Z każdą porą roku odkrywam nowe miejsca, w które z przyjemnością Was zabiorę. Wiosną mogą to być kwitnące sady lub łąka pełna dmuchawców, latem cudowny plener w dolinie Wkry, jesienią malowniczy park lub tajemnicze ruiny Twierdzy Modlin, a zimą spokojny las albo cudnie zaśnieżone trawy na pobliskich łąkach. Mam również ulubione plenery wyjazdowe w Warszawie i okolicach.

OPŁATA ZA SESJĘ

Za sesję płacimy w dniu sesji lub na konto w ciągu 3 dni po wykonaniu zdjęć. Jeśli wcześniej był pobrany zadatek na rezerwacje terminu sesji, wówczas płacimy różnicę. Taka forma jest wygodna i dla mnie i dla Państwa. Przy odbiorze dopłacamy za ewentualne dodatkowe ujęcia poza pakietem lub za rozszerzenie pakietu.
Jeśli przesyłka ma być dostarczona pocztą lub kurierem, dopłacacie za przesyłkę, a pełną kwotę za wszystkie materiały (dodatkowe ujęcia, odbitki, albumy, obrazy) należy uregulować za pomocą BLIK lub wpłacając na konto bankowe przed planowaną wysyłką materiałów.