Sesja ciążowa Pomiechówek
Sesja noworodkowa Nowy Dwór Maz.
Sesja_urodzinowa_plener_03

REZERWACJA SESJI

Na sesję umawiamy się telefonicznie lub mailowo. Po ustaleniu daty proszę o przesłanie na konto zadatku w wysokości 100 zł lub 50 zł w wypadku minisesji, po czym następuje rezerwacja terminu. Jeśli zaistnieją sytuacje uniemożliwiające przybycie na sesję, proszę o kontakt, wówczas przełożymy spotkanie na odpowiadający Państwu termin.
W dniu sesji należy dokonać reszty płatności, natomiast opłatę za dodatkowe ujęcia i produkty wnosicie przy ich odbiorze.
Numer konta: 54 1030 0019 0109 8518 0484 5273 Żaneta Żmuda-Kozina

W związku z tym, że przeglądając moją stronę, spodobały Wam się moje zdjęcia i właśnie dlatego chcecie się spotkać ze mną na sesji, standardowo umieszczam w moim portfolio (w galeriach na stronie) 2-3 zdjęcia z każdej sesji. Dzięki nim, kolejne osoby będą widziały nowe piękne zdjecia, plenery, aranżacje i progres w mojej obróbce. Jeśli nie zgadzacie się na publikację, bardzo proszę o zgłoszenie tej informacji w dniu sesji. Nie niesie to za sobą żadnych konsekwencji, po prostu chciałabym wiedzieć wcześniej, żeby nie umieścić zdjęcia bez zgody.

Informuję również, że nie ma możliwości otrzymania nieobrobionych zdjęć z sesji. Otrzymujecie wyłącznie zdjęcia, które wybierzecie i za których obróbkę zapłacicie. Będą one przygotowane w postaci wyretuszowanych plików cyfrowych i odbitek 15×23 cm, a w niektórych pakietach zostaną umieszczone w ślicznych pamiątkowych albumach.

PRZYGOTOWANIE DO SESJI

To bardzo ważny aspekt każdej sesji. To, jaki będzie efekt końcowy naszej wspólnej pracy, zależy zarówno ode mnie, jak i od Państwa. Przygotowanie garderoby, makijażu i fryzury, jest równie ważne, jak obsługa aparatu, czy programu do obróbki zdjęć. Dlatego warto odpowiednio się do tego przygotować. 

STRÓJ. Najczęściej przed sesją ustalamy kolory i rodzaj garderoby. Do sesji ciążowych mam własne piękne suknie i dodatki, które użyczam przyszłym mamom, by czuły się podczas sesji szczególnie wyjątkowo. Do sesji rodzinnych, dziecięcych i kobiecych przygotowujecie się sami. Niezmiennie numerem jeden jest klasyczny zestaw: dżinsowe spodnie i biała koszula. Koszula może być elegancka z kołnierzykiem lub T-shirt. Idąc tym tropem możemy zmieniać kolorystykę spodni i góry, ale pamiętajmy, by wszystko ze sobą dobrze grało i żebyście wspólnie do siebie pasowali. Unikamy w garderobie napisów, wzorów i wyraźnych znaków, które skupiają na sobie uwagę. Nie bójmy się kolorów! Na zdjęcia letnie można przygotować garderobę w kolorach ziemi (żółcie, musztarda, zieleń, szarości i beże), ale też kolory związane z aktualnie kwitnącymi kwiatami. Na sesje w lawendzie i wrzosach ubieramy fiolety, róże, biele, szare zielenie; do słoneczników i nawłoci pasują wszelkie żółcie, pomarańcze, beże, zielenie i brązy. Podczas letnich zdjęć dobrze wyglądają zwiewne sukienki, podczas zimowych, wełniane swetry i chusty. O konkretach warto porozmawiać tuż przed sesją, by dobrać odpowiedni styl do warunków i miejsca.

MAKIJAŻ. Warto o niego zadbać, gdyż na zdjęciach widać niedoskonałości na skórze, cienie pod oczami i przebarwienia. Kiedy przykryjemy je warstwą pudru, łatwiej jest wyretuszować wyraźne niedoskonałości podczas obróbki. Pamiętajcie, że sesja zdjęciowa nie jest wydarzeniem codziennym, dlatego wyraźne podkreślenie oczu, ust, czy kości policzkowych, doda kobiecie urody i pewności siebie. Na sesji będziecie się czuły zdecydowanie lepiej w dobrze zrobionym makijażu, niż bez niego, myśląc, że tu i tam macie zmarszczkę… Wasze samopoczucie wyraźnie będzie widać na zdjęciach.

FRYZURA. Podobnie jak w przypadku makijażu, ładnie zrobiona fryzura upiększa i dodaje pewności siebie. Długowłose mamy pięknie wyglądają w rozpuszczonych włosach z lokami opadającymi na ramiona. Do sesji często wypożyczam wianki, które wspaniale pasują do rozwianych włosów. Dziewczynkom też warto rozpuścić włosy i nakręcić je wcześniej na papiloty, by wyglądały niecodziennie i były z tego powodu zadowolone. Nic tak nie uszczęśliwia małych dam, jak możliwość zaprezentowania przed obiektywem pięknej sukienki i rozwianych loków.

SESJA NOWORODKOWA

Zdjęcia noworodkowe są cudowną pamiątką zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka, które przecież tak szybko rośnie… To szczególny rodzaj sesji, który wymaga od rodziców szybkiej decyzji, gdyż wykonujemy ją w pierwszych dniach życia maluszka. Dlatego najlepiej umawiać się na takie zdjęcia, gdy mama jest jeszcze w ciąży. Na podstawie przewidywanego terminu porodu mogę wstępnie zarezerwować dzień sesji, a po narodzinach ostatecznie potwierdzamy rezerwację. Sesję najczęściej umawiam do 15 dnia życia, dziecko w tym okresie jest najbardziej plastyczne, dużo śpi i wciąż pamięta pozy, które przybierało w łonie mamy. Ale bywa i tak, że fotografuję starsze dzieci, które z różnych powodów nie mogły wcześniej do mnie trafić. Granicą wieku sesji noworodkowej jest 4 tydzień życia. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego najwięcej zdjęć noworodkowych wykonuje się podczas snu. Otóż maluszki wtedy można ułożyć w rozmaite, bezpieczne dla nich pozycje, na których wyglądają niezwykle słodko. Trudno uzyskać taki efekt z nieśpiącym dzieckiem, które się wierci i macha rączkami i nóżkami. Na usypianie maluchów mamy swoje sposoby ale im dziecko młodsze tym jest to łatwiejsze.

Sesje noworodkowe są bardzo czasochłonne, potrafią trwać nawet ponad 4 godziny, przy czym robienie zdjęć to tylko chwila, najwięcej czasu zajmuje usypianie i uspokajanie maluszka, przebieranie i wyciszanie, by jak najbardziej zminimalizować stres wynikający z nietypowych warunków. Standardowa sesja trwa zwykle 2-3 godziny. W tym czasie rodzice dostają do swojej dyspozycji osobny pokój, w którym mogą spokojnie nakarmić, przewinąć i uspokoić szkraba. Sesję robię w Pomiechówku w studiu przygotowanym na wizytę maleństwa, czystym i odpowiednio nagrzanym. Do dyspozycji mam wiele różnych ubranek, opasek, owijek i akcesoriów dla dziewczynek i chłopców o różnej wadze urodzeniowej. Na sesji dużą wagę przykładam do bezpieczeństwa. Ukończyłam w tym celu specjalistyczne kursy pozycjonowania noworodków i bezpieczeństwa podczas sesji.

Zdjęcia do wyboru przesyłam w ciągu tygodnia po sesji, a ostatecznie wyretuszowane i obrobione autorsko zdjęcia i dodatkowe materiały otrzymujecie w terminie do 20 dni roboczych od dokonania wyboru.

NAJLEPSZY TERMIN NA SESJĘ

Osobiście uważam, że każdy termin jest dobry, zależy jednak jaką sesję mamy zrobić. 

SESJA CIĄŻOWA. Najlepiej wykonać ją miedzy 7 a 8 miesiącem ciąży. Brzuszek jest już wyraźnie widoczny i zaokrąglony a przyszła mama dobrze się czuje i kwitnąco wygląda. Oczywiście można zrobić takie zdjęcia również w późniejszym terminie, lecz dla komfortu rodziców warto pomyśleć o tym wcześniej.

SESJA NOWORODKOWA. Robimy ją gdy malec ma kilka dni (zwykle między 8 a 14 dniem życia). W tym okresie głównie śpi, co pozwala nam na uzyskanie pięknych ujęć. Śpiące dziecko jest spokojne, dzięki czemu łatwo i bezpiecznie można je ułożyć w pozycjach, w których będzie wyglądać słodko i niestandardowo. Po dwóch tygodniach maluszki zaczynają gwałtownie prostować rączki i nóżki, pojawia się u nich trądzik spowodowany zmianami hormonalnymi, co utrudnia przeprowadzenie sesji i późniejszą obróbkę zdjęć.

SESJA NIEMOWLĘCA. Chcąc dokumentować kolejne tygodnie życia dziecka warto wykonywać zdjęcia w określonych okresach. 4-5 miesiąc – maluch swobodnie leży na brzuszku i reaguje na nasze zachowanie; 8-9 miesiąc – maluch zaczyna siadać bez pomocy i próbuje się przemieszczać; 11-12 miesięcy – maluch staje na nóżkach i stawia pierwsze kroki. Warto zrobić w tym czasie sesję urodzinową, na której podkreślimy ten wyjątkowy jubileusz.

SESJA DZIECIĘCA I RODZINNA. Zdjęcia ukazujące rozwój naszych pociech, to najpiękniejsza pamiątka, jaką możemy sobie zafundować. Z taką myślą stworzyłam mój autorski projekt „4 pory roku”. Fotografuję Wasze pociechy przez cały rok! Zaczynam zimą (styczeń, luty, lub marzec), potem wiosną, gdy kwitną już drzewa i kwiaty na łąkach, następnie latem, w makach, słonecznikach, nad wodą lub podczas skakania po belach słomy i na koniec w kolorowych liściach jesieni… Czasem zaczynamy dopiero wiosną a ostatnie zdjęcia robimy w listopadzie, gdy spadnie śnieg. W ten sposób powstaje niesamowity projekt, którego zwieńczeniem jest kalendarz z wybranymi zdjęciami. Dzieci mają piękne zdjęcia, którymi cieszycie się również w kolejnym roku.
Oczywiście sesje dziecięce i rodzinne robię też niezależnie od projektu „4 pory roku”. Można się na nie umawiać w każdym miesiącu, kiedy tylko macie ochotę.

MIEJSCE SESJI

Nie będę ukrywać, że najbardziej lubię plenery i znam wiele cudownych miejsc, o których nawet nie śniliście. Z każdą porą roku odkrywam nowe miejsca, w które z przyjemnością Was zabiorę. Wiosną mogą to być kwitnące sady lub łąka pełna dmuchawców, latem cudowny plener w dolinie Wkry, jesienią malowniczy park lub tajemnicze ruiny Twierdzy Modlin, a zimą spokojny las albo cudnie zaśnieżone trawy na pobliskich łąkach. Mam również ulubione plenery wyjazdowe w Warszawie i okolicach.