Studyjne sesje urodzinowe

Kiedy dziecko ma roczek, w jego życiu następuje wyjątkowa przemiana. Kończy się etap niemowlęctwa i zaczyna nowy, zupełnie inny... Dlatego pierwsze urodziny obchodzimy z hukiem i chcemy je uwiecznić organizując uroczyste sesje zdjęciowe.

Spotkania z roczniakami lubię najbardziej. Dzieci w tym wieku są rozkoszne i słodkie i… najczęściej, jeszcze nie uciekają z planu zdjęciowego, dzięki czemu sesja przebiega dosyć sprawnie. U mnie trwa ona ok. 45 minut i w tym czasie zmieniamy trzy razy stylizację. Są przygotowane trzy scenografie z różnymi gadżetami i do każdej z nich osobne zestawy ubranek. Dla dziewczynek i dla chłopców mam zupełnie inne, dedykowane im tła i akcesoria, ale kilka jest również uniwersalnych, idealnych i dla jednych i dla drugich.

sesja urodzinowa
sesja urodzinowa

Jak przygotować dziecko do sesji urodzinowej?

Kiedy umawiam klientów z roczniakami, zawsze dopasowuję godzinę sesji do trybu dnia małego modela. Dziecko na sesji musi być wyspane, najedzone i zadowolone, w innym wypadku sesja nie ma sensu. Rocznemu maluchowi nie powiemy, żeby się uśmiechał, albo, że zaraz skończymy i musi wytrzymać jeszcze trochę. Oczywiście możemy mu to wszystko mówić, ale czy się dostosuje? Wątpliwe. Podczas pracy z takim malcem ważne jest zaufanie, szybkie podawanie bodźców i różnorodność. Dziecko nie może się znudzić, czy przestraszyć, bo nie będzie chciało współpracować. Zwykle proszę rodziców o zabranie ulubionej zabawki, przytulanki, czy telefonu z piosenkami, które rozweselą modela. W studiu dzieje się wiele rzeczy, jest bardzo dużo akcesoriów, które interesują malca i zatrzymują na chwilę… chwilę, 3 sekundy, w czasie których powstają najpiękniejsze ujęcia. Warto zabrać smoczek i butelkę z napojem, gdyż dziecko po kilku ujęciach może być spragnione. W studiu jest ciepło, większość zdjęć robimy na krótki rękaw i na bosaka.

sesja roczkowa
sesja urodzinowa

Sesje urodzinowe dla dziewczynek

Sesje urodzinowe dla chłopców

Dziewczynki zwykle fotografuję w kolorach typowych dla nich, czyli róż i fiolet, ale zawsze przynajmniej jedna scenka jest naturalna w kolorach neutralnych, beżach, brązach, a czasem w błękicie. Na planie zdjęciowym często pojawiają się kwiaty i dziewczęce elementy dobrane kolorystycznie oraz torty.

Chłopcy na moich sesjach mają specjalnie dla nich przygotowane tła i akcesoria. Zawsze jest coś niebieskiego i neutralnego. Stylizacja dla chłopców różni się znacznie od cukierkowej scenografii dziewczęcej, ale staram się, żeby zawsze były balony i torty dobrane do całego wystroju.

sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa

Jeszcze kilka niezbędnych informacji

W moim domowym studio zawsze staram się dbać o porządek, ale w obecnym czasie przykładam do niego wyjątkową uwagę. Sesje odbywają się nie częściej, niż raz dziennie i po każdym spotkaniu studio jest sterylizowane za pomocą specjalnej lampy UVC, którą kupiłam ze względu na panującą pandemię. Lampa usuwa wszystkie bakterie, wirusy i grzyby znajdujące się w pomieszczeniu. Ubranka są prane a inne akcesoria dezynfekowane. W studyjnej garderobie mam tyle różnych gadżetów i ubrań dla maluchów, że mogę Was zaprosić bez obawy, że czegoś mi zabraknie.

Zapraszam Was serdecznie 🙂

Dodaj komentarz