Studyjne sesje urodzinowe

Kiedy dziecko ma roczek, w jego życiu następuje wyjątkowa przemiana. Kończy się etap niemowlęctwa i zaczyna nowy, zupełnie inny... Dlatego pierwsze urodziny obchodzimy z hukiem i chcemy je uwiecznić organizując uroczyste sesje zdjęciowe w studiu.

Studyjne sesje urodzinowe, to dla mnie niezwykłe spotkania z roczniakami. Właśnie je lubię najbardziej. Dzieci w tym wieku są rozkoszne i słodkie i… najczęściej, jeszcze nie uciekają z planu zdjęciowego, dzięki czemu sesja przebiega dosyć sprawnie. U mnie trwa ona ok. 45 minut i w tym czasie zmieniamy trzy razy stylizację. Są przygotowane trzy scenografie z różnymi gadżetami. Do każdej z nich osobne zestawy ubranek. Dla dziewczynek i dla chłopców mam zupełnie inne, dedykowane im tła i akcesoria. Ale niektóre są uniwersalne, idealne i dla jednych i dla drugich.

sesja urodzinowa
sesja urodzinowa

Jak przygotować dziecko do sesji urodzinowej?

Kiedy umawiam klientów z roczniakami, zawsze dopasowuję godzinę sesji do trybu dnia małego modela. Dziecko na studyjnej sesji urodzinowej musi być wyspane, najedzone i zadowolone. Jeśli będzie marudne, sesja nie ma sensu. Rocznemu maluchowi nie powiemy, żeby się uśmiechał, albo, że zaraz skończymy i musi wytrzymać jeszcze trochę. Oczywiście możemy mu to wszystko mówić, ale czy się dostosuje? Wątpliwe. Podczas pracy z takim malcem ważne jest zaufanie, szybkie podawanie bodźców i różnorodność. Dziecko nie może się znudzić, czy przestraszyć, bo nie będzie chciało współpracować. Zwykle proszę rodziców o zabranie ulubionej zabawki, przytulanki, czy telefonu z piosenkami, które rozweselą modela. W studiu dzieje się wiele rzeczy, jest bardzo dużo akcesoriów, które interesują malca i zatrzymują na chwilę… chwilę, 3 sekundy, w czasie których powstają najpiękniejsze ujęcia. Warto zabrać smoczek i butelkę z napojem, gdyż dziecko po kilku ujęciach może być spragnione. W studiu jest ciepło, większość zdjęć robimy na krótki rękaw i na bosaka.

sesja roczkowa
sesja urodzinowa

Sesje urodzinowe dla dziewczynek

Sesje urodzinowe dla chłopców

Dziewczynki zwykle fotografuję w kolorach typowych dla nich, czyli róż i fiolet.  Chociaż zawsze przynajmniej jedna scenka jest naturalna w kolorach neutralnych, beżach, brązach, a czasem w błękicie. Na planie zdjęciowym często pojawiają się kwiaty i dziewczęce elementy dobrane kolorystycznie oraz torty.

Chłopcy na moich studyjnych sesjach urodzinowych mają specjalnie dla nich przygotowane tła i akcesoria. Zawsze jest coś niebieskiego i neutralnego. Stylizacja dla chłopców różni się znacznie od cukierkowej scenografii dziewczęcej, ale staram się, żeby zawsze były balony i torty dobrane do całego wystroju.

sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa
sesja roczkowa

Jeszcze kilka niezbędnych informacji

W moim domowym studio zawsze staram się dbać o porządek, ale w obecnym czasie przykładam do niego wyjątkową uwagę. Studyjne sesje urodzinowe odbywają się nie częściej, niż raz dziennie. Po każdym spotkaniu studio jest sterylizowane za pomocą specjalnej lampy UVC, którą kupiłam ze względu na panującą pandemię. Lampa usuwa wszystkie bakterie, wirusy i grzyby znajdujące się w pomieszczeniu. Ubranka są prane a inne akcesoria dezynfekowane. W studyjnej garderobie mam tyle różnych gadżetów i ubrań dla maluchów, że mogę Was zaprosić bez obawy, że czegoś mi zabraknie.

Zapraszam Was serdecznie 🙂