Sesje niemowlęce

Nie udało Ci się dotrzeć na sesję noworodkową? Za późno podjęłaś decyzję, że chcesz mieć zdjęcia, z pierwszych tygodni życia maluszka? A może chcesz co kilka tygodni albo miesięcy dokumentować rozwój swojego dziecka? Każdy powód jest dobry, by pojawić się w studiu i zrobić kilka zdjęć, które pokażą, jak Twoje dziecko pięknie rośnie.

Godzina “0” minęła już

No i czas minął… Twoje dziecko z noworodka stało się niemowlęciem, czyli skończyło miesiąc, albo półtora i już żaden fotograf nie chce się podjąć wykonania sesji noworodkowej. A przecież to jeszcze taka kruszynka… Słyszałam takie słowa nie raz. I rozumiem – rozgoryczenie mamy i obawy fotografa. Sama miałam na sesji “przeterminowane noworodki” czyli dzieci powyżej miesiąca życia i muszę przyznać, że zwykle ciężko wypracować z nimi takie pozy, jakie rodzice widzieli na zdjęciach z dwutygodniowymi maluszkami i chcieliby, żebym je powtórzyła… Czasem się udaje, ale nie zawsze. Natomiast praca z dziećmi w wieku 8-10 tygodniu całkowicie wyklucza ułożenie malucha w pozycjach noworodkowych.
Właśnie dlatego przygotowałam ofertę sesji niemowlęcych! Skoro z niemowlaka nie zrobimy już noworodka, to wypracujmy takie pozy i ułożenia, w których starsze dzieci też będą słodko wyglądać.
Sesja_niemowlęca_Pomiechówek
Sesja_niemowlęca_Pomiechówek

2 czy 3 miesiące?

Oto jest pytanie? Generalnie im dziecko starsze, tym lepszy kontakt można z nim złapać. Ale za to z maluszkiem 2-miesięcznym można zrobić jeszcze ujęcia, które mogą być namiastką zdjęć noworodkowych. Tak więc wszystko zależy od oczekiwań rodziców. Jedno jest pewne, starszy maluszek nie jest już tak giętki jak noworodek i nie uśnie łatwo podczas sesji. A wiele pozycji można wykonać tylko ze śpiącym noworodkiem. Więc z niemowlęciem robimy zdjęcia bez spania! Tu atutem są otwarte oczka i często pojawiające się uśmiechy. Na tym się skupiam podczas wykonywania takiej sesji. Dodatkowym atutem jest też bliskość rodziców. Pięknie można pokazać budującą się więź i wspólne momenty.

Sesja_niemowlęca_Warszawa
Sesja_niemowlęca_Nasielsk
Sesja_niemowlęca_Wieliszew

Po co mi kolejna sesja?

Jak to po co? Każda sesja to pamiątka! Ja wiem, że często robisz zdjęcia swojemu dziecku… codziennie, nawet kilka razy… bo ma takie śliczne paluszki, ooo, jak się pięknie uśmiechnął, a teraz zrobił śmieszną minkę, złapał rączką zabawkę pierwszy raz, przekręcił się na boczek…Okazji są tysiące i zdjęć w telefonie jest mnóstwo. A przyznaj z ręką na sercu, ile z nich znajdzie się w albumie? Ile zostanie wydrukowanych?
… No właśnie i to jest odpowiedź na Twoje pytanie. Ja tu jestem po to, żeby zrobić Twojemu maluchowi ładne zdjęcia, obrobić i WYWOŁAĆ! Po to, żebyś miała piękną pamiątkę, którą za 10 lat weźmiesz do ręki i obejrzysz. Bo nie wiadomo co się stanie za 10 lat z Twoim telefonem. Wymienisz na nowy, ukradną go zanim ściągniesz pliki na komputer, stracisz dane… A odbitki, pozostaną… gdzieś w szufladzie, albo w albumie, albo w postaci fotoksiążki. Albo, jeśli będziesz chciała, żebym to ja udokumentowała cały rok na kilku sesjach, to na koniec roku zrobimy ze wszystkich naszych spotkań piękny fotoalbum albo kalendarz. To dopiero będzie pamiątka!
Sesja_niemowlęca_Pomiechówek
Sesja_niemowlęca_Pomiechówek
Sesja_niemowlęca_Wieliszew

Co z garderobą?

O to się nie martw. Planując rozszerzenie moich sesji na zdjęcia z maluchami w wieku 2-9 miesięcy kupiłam piękne ubranka dla dziewczynek i chłopców w tych grupach wiekowych. Mam ich całkiem sporo i będziemy mieli w czym wybierać. Możecie też zabrać coś swojego, ale nie jest to konieczne. Sesje niemowlęce robię w stylu naturalnym. Nie będziemy robić tu wymyślnych póz, czy wkładać dziecka do wiaderek. Tu na pierwszym miejscu jest więź rodzica z dzieckiem oraz swobodne pozy maluszka. Na życzenie rodziców możemy też zrobić kilka portretów w misie, czy na poduszce. Rodzice stylizują się sami, preferowane jasne koszule, sweterki, sukienki.

Sesja_niemowlęca_Nasielsk
Sesja_niemowlęca_Legionowo

Starsze dzieci

Dla maluchów siedzących w wieku 6-9 miesięcy mam odrębny rodzaj sesji. Dla nich przygotowuję nieco inną dekorację i ubranka. Również charakterystyka sesji jest zdecydowanie odmienna. Możemy zrobić zdjęcia samego maluszka, albo zdjęcia malca z mamą w stylu portretowym. Dzieci w tym wieku są znakomitymi modelami! Uśmiechają się na zawołanie, zwykle się nie boją i nie uciekają z planu zdjęciowego. Uwielbiam pracę z maluchami w tym wieku i polecam bardzo jako kolejny etap w dokumentowaniu rozwoju dziecka.
Sesja_pół_roku
Sesja_pół_roku

Ile to kosztuje?

Tyle ile chcecie! Do kwietnia mam wyjątkową promocję na sesje niemowlęce. Nie ma pakietu, każde zdjęcie kosztuje tylko 50 zł i możecie wybrać tyle zdjęć ile chcecie. Założenie jest, że minimalna ilość to 4 zdjęcia. Każde z nich i każde kolejne jest w tej samej cenie. I co ciekawe, jeśli do 30 kwietnia przyjdziecie raz, to do końca roku będziecie mogli przychodzić jeszcze wielokrotnie na tych samych warunkach! Dlaczego tak? Bo chcę dać Wam możliwość posiadania najpiękniejszych wspomnień z pierwszego roku życia i rozwoju Waszego największego skarbu… Nie chodzi mi o to, żebyście przyszli raz i kupili masę zdjęć, a na kolejną sesję wrócili za rok. Jeśli macie ochotę, możecie przychodzić co 2-3 miesiące i rejestrować nowe umiejętności Waszej pociechy. Obiecuję, że na koniec roku uzbiera się masa pięknych ujęć, które dopiero zebrane w całość będą fantastycznym wspomnieniem i prezentem dla najbliższych.
Sesja_pół_roku
Sesja_pół_roku
Sesja_pół_roku

Dodaj komentarz