Makowe sukienki

Kiedy fotograf dostaje w swe ręce trzy piękne tiulowe kreacje… nagle głowa wypełnia się pomysłami i powstają niezwykłe fotograficzne dzieła… Zapraszam na relację z projektu wędrujących “Makowych Sukienek”.

Szalone sukienki

W projekcie “Makowe Sukienki” uczestniczyło 25 fotografów z Polski i Europy, dlatego bardzo się cieszę, że mimo ogromnej ilości zgłoszeń udało mi się dostać do tego projektu i przeżyć niezwykłą przygodę. Każdy z uczestników miał tydzień na wykorzystanie sukien i przygotowanie niepowtarzalnych sesji.
 

Mroźny zimowy plener

Mój udział przypadł w styczniu, w samym środku mroźnej zimy, dlatego niewiele zdjęć mogło powstać w plenerze. Ale jednak się udało. Jedną sesję zaplanowałam z przepięknym koniem fryzyjskim Gerbenem. Cieszę się, że udało nam się ją zrealizować, bo akurat w dzień sesji był siarczysty mróz i skuta lodem ziemia. Spacer z koniem na plener zajął pół godziny, bo trzeba było przedrzeć się przez wał i las nad rzekę Narew. Samochodami udało nam się dojechać jedynie do połowy trasy, potem ja i moje dzielne modelki: Kalina i Marzena, musiałyśmy iść pieszo na malowniczą skarpę, gdzie roztaczał się piękny widok na zmrożoną rzekę. Oceńcie sami, czy było warto 🙂
sesja z koniem Warszawa
sesja z koniem Warszawa

Klimatyczne wnętrza pałacu

Alternatywą mroźnego pleneru była sesja w uroczym Pałacu w Smoszewie, gdzie powstało wiele baśniowych kadrów. Przepiękne sale pałacu z wielkimi oknami i eleganckim stylowym kredensem były doskonałym tłem dla wielkich czerwonych falbaniastych sukien. Moje modelki prezentowały się cudownie, jakby były stworzone do tańców w takich wnętrzach. Nawet specjalnie zaproszona na sesję pudlica Jaga wkomponowała się znakomicie w styl zdjęć.

Studyjne ciepełko

Pozostałe sesje powstały w moim cieplutkim malutkim studiu. Dziewczyny były zachwycone! Zarówno te małe, jak i starsze bawiły się wspaniale w czerwonych “Makowych Sukienkach”… Tańcom i podskokom nie było końca. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i dzięki niemu mogłam uszczęśliwić kilka cudownych osób, które mi zaufały i zechciały mieć pamiątkę w takich kreacjach 🙂

Twórca sukni: Maki art photo props
Sponsor projektu: Mafelo – aplikacja dla fotografów
Sponsor projektu: eagfa
Organizator: Agnieszka Szlachta Fotografia – Studio Fotografii Rodzinnej