Magiczne sesje ciążowe

Ciąża to magiczny czas dla kobiety, dlatego sesja ciążowa musi być inna niż wszystkie. Zapraszam na plener, który Cię zachwyci i poczujesz, że jesteś wyjątkowa, piękna i silna.

Zdarza się cud!

Zastanawiałaś się jak to jest być w ciąży, kiedy nowe życie rozwija się w Tobie, czujesz z każdym tygodniem jak dzieje się cud… No bo to jest cud! W życiu kobiety taki stan zdarza się tylko raz albo kilka razy, dlatego warto zrobić coś, by zachować te niezwykłe chwile na pamiątkę. Ale zanim zdecydujesz się na sesję zdjęciową w tym stanie, przekażę Ci kilka wskazówek, które pomogą wybrać fotografa i przygotować się do sesji.

Sesja ciążowa Warszawa
Sesja ciążowa Warszawa
sesja_ciazowa_Nowy_Dwor_Maz_07

Magia pleneru

Ja osobiście najbardziej lubię sesje w plenerze. Niezależnie od pory roku potrafię wyczarować bajkową scenerię i kolorowe, odpowiednie do okoliczności tło. Sesje plenerowe robię w okolicy w której mieszkam, ale czasem zapraszam klientki w odleglejsze miejsca, do warszawskich parków, na pole wrzosów, lawendy lub słoneczników. Wszędzie jest pięknie i w każdym miejscu znajdę potencjał. Moje plenery są obrabiane w sposób bajkowy – co to oznacza? Nadaję im koloru, magicznej mgiełki, czasem zmieniam kolor nieba, lub nawet dodaję zachodzące słońca – oczywiście każdą operację wykonuje na zdjęciach, do których pasuje. Staram się, by te zmiany wyglądały naturalnie, a nie kiczowato.

sesja_ciazowa_Warszawa_08
sesja_ciazowa_Nasielsk_10
Sesja ciążowa Warszawa

Zimowe sesje plenerowe

A co robię, kiedy jest zimno? Robię plenery zimowe, te w śniegu są wyjątkowo magiczne. Do sesji zimowych mam specjalne suknie, wykonane z grubego materiału, szyte tak, by nie krępowały ruchu i żeby można było założyć pod suknię bieliznę termoaktywną. Poza tym sesja nie trwa długo, czas ograniczamy do minimum, a poza kadrem mama się rozgrzewa pod kurtką i pijąc gorącą herbatę. Nigdy się nie zdarzyło, żeby któraś z mam się rozchorowała, staramy się sprawnie przeprowadzić całą “operację”, a adrenalina i dobre nastawienie ułatwia to za każdym razem.

sesja_ciazowa_zimowa_02
sesja_ciazowa_Lomianki_02

Kiedy jednak wolisz studio…

Jeśli już muszę wejść do studia, to też się staram wykonać niebanalne ujęcia. Chociaż, jak już wspominałam moim naturalnym środowiskiem do robienia sesji ciążowych jest plener. W studiu używam kilku teł do sesji ciążowych oraz okna i fotela z ratanu. W studiu mamy ograniczone miejsce, dlatego kadry są dość ciasne. Tu się skupiam na portretach ciążowych i zdjęciach sylwetkowych podkreślających brzuszek. Robię też kilka zdjęć z partnerem i dziećmi. W studiu korzystam z własnych sukni, ale na życzenie klientki mogę zrobić sesję lifestylową w jej własnych ubraniach.

sesja_ciazowa_Pomiechowek_05
sesja_ciazowa_Legionowo_02
Sesja_ciążowa_Łomianki

Suknie do sesji

Jeśli zastanawiacie się w co się ubrać, od razu mówię, że o to się nie martwcie.Mam pełną szafę sukni od najlepszych polskich projektantów sukni ciążowych do sesji zdjęciowych. Tak, jest taka grupa krawcowych, które się tylko tym zajmują i naprawdę tworzą cuda! Moja garderoba studyjna składa się z kilkudziesięciu sukien dla mam i dziewczynek w najróżniejszych fasonach, wzorach, typach materiału. Wszystkie pochodzą od polskich projektantów i idealnie pasują na każda sylwetkę. Oczywiście mam suknie w rozmiarach większych i mniejszych, ale większość jest uniwersalna. Kiedy umawiamy się na sesję, umawiam się z mamą w studiu, gdzie wspólnie dobieramy suknie i dodatki, w których wystąpi.

Sesja_ciażowa_Nowy_Dwór_Maz
Sesja_ciążowa_Nowy_Dwór_Maz

Makijaż idealny

Pytacie często, czy musi być profesjonalny makijaż, czy wystarczy, jak w domu poprawicie urodę… Zawsze odpowiadam, że tak – musi być profesjonalny! Nigdy sami nie przygotujecie twarzy tak jak fachowiec w tej dziedzinie, podobnie, jak nigdy nie zrobicie telefonem takiego zdjęcia, jak fotograf profesjonalnym sprzętem. Tak więc, jeśli zależy Wam na pięknych zdjęciach musicie w pełni przygotować się do sesji, a wówczas efekt będzie na pewno olśniewający 🙂

Sesja ciążowa Warszawa
Sesja_ciążowa_Legionowo
sesja_ciazowa_Warszawa_11

Dodaj komentarz